Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel

Robert&Magda

offline roberthk26l blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: HOME KONCEPT-26
218570 odwiedzin | wpisów: 87, komentarzy: 1064, obserwuje: 588

Basen w ogrodzie

autor: roberthk26l blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witajcie,

postanowiliśmy podzielić się z Wami naszym kolejnym pomysłem na rekreację w ogrodzie tj. wybudowaniem basenu poliestrowego. Pomysł pojawiał się już w roku ubiegłym, ale przeczekał z realizacją do tegorocznych wakacji. I tak po rozejrzeniu się na lokalnym rynku znaleźliśmy kilku producentów. Odwiedziny w ich siedzibach, kilak rozmów i zamówiliśmy basen o wym 6,5m długości, 3 m szerokości oraz 1,5m głębokości. 

Niestety czekając z zamówieniem do wakacji trafiliśmy na szczyt sprzedaży basenów, głównie na rynki zachodnie. Skutkowało to trudniejszymi negocjacjami oraz długim czasem oczekiwania. 

W tzw. międzyczasie przystąpiliśmy do prac przygotowawczych:

wykopaliśmy dół, który okazał się naprawdę duży - mini koparka "męczyła się" cały dzień. Kolejnym etapem było wypoziomowaniem dołu, ułożenie zbrojenia i wylanie płyty fundamentowej o grubości ok 20cm. 

Tuż przed ustawieniem basenu ułożyliśmy styropian podłogowy, aby odizolować basen od betonu i uchronić jego dno przed tarciem o beton.

Dalej było jeszcze ciekawiej, do rozładunku basenu konieczne było zamówienie dźwigu o sporym wysięgu. Rozładunek wyglądał imponująco :) 

Po ustawienie basenu kolejny etap prac polegający na wykonaniu przyłączy dysz i skimmera oraz lampy LED a następnie napełnianiu basenu wodą oraz jednoczesnym obsypywaniu zewnętrzny boków  podsypką betonową. 

W tym samym czasie montowaliśmy skrzynkę z filtrem, wyprowadzając przyłącza na pompę ciepła. Na ta chwilę woda w basenie ma temperaturę w okolicach 22-24 st C a ponieważ basen jest izolowany pianką pomimo chłodniejszych nocy temperatura jest w miarę stabilna. Być możne w przyszłości zbudujemy zadaszenie  

Na koniec zostało już tylko ułożenie tarasu wokół basenu i uzdatnienie wody w basenie. Całość prac z oczekiwaniem na basen zajęła nam ok 1 miesiąca. 

Radości mamy ogrom, a szczególnie nasze dziewczyny. 

Aha, póki co nasz labrador widocznym na jednym ze zdjęć nie odważył się wskoczyć do basenu :)

Pozdrawiam 

Komentarze (19)
autor: koaga   dodano: 10 miesięcy temu
Świetny, a jaki koszt takiej rekreacji?
autor: julciakob   dodano: 10 miesięcy temu
Witam mam pytanie z jakiej firmy kupiliscie i czy firma wam montowana czy sami od nas sam montaż z wykonaniem dołu miał wynieść 24000 a ile daliście za basen chętnie zadalabym wiecej pytań ale moze prywatnie???😍 Super wam to wyszło. Gratulacje😍😍
Odpowiedź do julciakob
autor: roberthk26l   dodano: 9 miesięcy temu
większość prac wykonaliśmy samodzielnie, orientacyjne koszty poniżej rozpisałem.
autor: morgun   dodano: 10 miesięcy temu
ładnie to wygląda. jaki jest koszt wykonania?
autor: naszpoliklet   dodano: 9 miesięcy temu
Wow piękny :) tez planujemy robić :) Możecie rozpisać koszty?
autor: kozaki   dodano: 9 miesięcy temu
Super!!
autor: piotrekiemi-hk31   dodano: 9 miesięcy temu
Ekstra, wyszło rewelacyjnie. Myślałam o takim w daaalekiej przyszłości. Czy na zimę trzeba jakoś specjalnie zabezpieczać taki basen?
Odpowiedź do piotrekiemi-hk31
autor: roberthk26l   dodano: 9 miesięcy temu
Na zimę trzeb wylać trochę wody, tak aby zejść poniżej poziomu lampy i dysz, można dodać środka chemicznego aby nie mnożył się glony a wiosną wymienić całkowicie wodę na nowy sezon.W tego typu basenach nie wolno całkowicie opróżniać basenu, bo jest ryzyko, że zostanie wyniesiony przez wody gruntowe.
autor: irek0071   dodano: 9 miesięcy temu
Petarda !
Tytuł: Koszty budowy basenu
autor: roberthk26l   dodano: 9 miesięcy temu
Dziękujemy za wyrazy uznania dla naszej inwestycji :) Wiele osób pyta o koszty, jak to bywa przy budowie koszty zawsze są wyższe niż te spodziewane... Poniżej szacunkowy kosztorys: 1. basen 6,5m x 3m,ocieplony pianką kolor szary w przedziale 12-14 tyś zł 2. osprzęt do basenu, filtr, rurki, złączki, oprzyrządowanie, lampa LED studzienka na filtr itd. to wydatek ok 6 tys zł 3. inne prace jak wykop, fundament, zbrojenie, dźwig, podsypka do zasypania basenu od ok 4 tys zł w górę 4. koszt wykończenie terenu wokół basenu (taras) w zależny od osobistych preferencji. I tu uwaga, wszystkie prace przy basenie wykonywałem sam z moim Tatą i Teściem, którym nalezą się ogromne słowa uznania za pomoc i rady. Szukając ekipy trzeba przyjąć dodatkowy budżet startując od 5 tys zł. Na koniec jeszcze jedna uwaga,decydując się na basen trzeba pamiętać o kosztach jego użytkowania, chemia basenowa, codzienna praca pompy o mocy ok 700W przez min 6-8h, ewentualnie pompa ciepła ok 1500W do ogrzewania wody w basenie. Warto też pomyśleć o zabudowanie basenu, aby korzystać z niego w chłodniejszych okresach, ale to już koszt od 14 tys zł w gorę. Tak czy inaczej, jesteśmy zadowoleni z tej decyzji :)
autor: wjdkj   dodano: 9 miesięcy temu
ale wam zazdroszczę, pięknie to wygląda, ale cena też powalająca
Tytuł: Super basenik :-)
autor: zywiec515   dodano: 8 miesięcy temu
Basenik super. Mam pytanie z innej beczki ;-) Czy rekuperator sprawnie dziala na poddaszu nieocieplonym zima? Mam w planie zakladac nad stropem "monolit" i sie troszke boje. Dziekuje za wszelkie info. Pozdrawiam Jacek
Odpowiedź do zywiec515
autor: roberthk26l   dodano: 8 miesięcy temu
Cześć, rekuperator jest umieszczony na dole w kotlowni/ pralni, czyli ciepłym pomieszczeniu. Tylko rury sa opuszczone poddaszem, ale są ocieplone.
Tytuł: Rekuperator
Odpowiedź do roberthk26l
autor: zywiec515   dodano: 8 miesięcy temu
Dzięki :-) Też tak będę musiał zrobić. Wykonawca sso napomknął zeby zbudować z płyt OSB domek dla rekuperatora ale to by nic pewnie nie dało. Pozdrawiam Jacek
Tytuł: Właz
autor: milenaikamil   dodano: 7 miesięcy temu
Dzień dobry :) chciałabym się dowiedzieć, w którym dokładnie miejscu zrobili Państwo właz/otwór na poddasze. Czy mogłabym prosić o zdjęcia? Dziękuję bardzo!
Tytuł: KUCHNIA
autor: izafabia   dodano: 1 miesiąc temu
Witam, Panie Robercie czy mogę prosić o namiary na wykonawcę kuchni? Z góry dziękuję i pozdrawiam
Tytuł: Kuchnia
Odpowiedź do izafabia
autor: roberthk26l   dodano: 1 miesiąc temu
Szczerze mówiąc nie polecam tego wykonawcy.
Tytuł: Basen
autor: michalk   dodano: 10 dni temu
Jaki rodzaj płyt tarasowej macie wykonczony basen? Nie jest slizga, jest ok?
Odpowiedź do michalk
autor: roberthk26l   dodano: 10 dni temu
Jadar Megan colorblended zima, spokojnie nadaje się wokół basenu, jest "tępa", sprawdza się.
Tagi (3)
Starszy wpis »
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 68489
Liczba wpisów: 226665
Liczba komentarzy: 900764
Liczba zdjęć: 668941
Liczba osób online: 302