Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Robert&Magda

offlineroberthk26l blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
155972 odwiedzin | wpisów: 85, komentarzy: 1008, obserwuje: 531

Jak sobie radzicie w te upalne dni?

autor: roberthk26l blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witajcie,

zawitaly do nas upalne dni. Temperatura w domu podskoczyla do 28 st. W salonie jest jeszcze cieplej, poniewaz wielkie tarasowe okno doskonale nagrzewa to pomieszczenie. Mam zatem do Was pytanie w jaki sposób schładzacie Wasze domki? Czy macie zamontowane systemy klimatyzacji (przenośne lub stacjonarne), wiatraki itd?


Komentarze (24)
autor:pershing  dodano: 6 miesięcy temu
Z której strony świata maja Państwo salon?
Odpowiedź do pershing
autor:roberthk26l  dodano: 6 miesięcy temu
Salon jest od wschodnej strony i południowej a okno niczym nie osłoniete tak, że słoneczko wpada do salonu i jadalni od samego ranka...
autor:lcastellano  dodano: 6 miesięcy temu
u nas będzie klimatyzacja
Odpowiedź do lcastellano
autor:roberthk26l  dodano: 6 miesięcy temu
witam, a mogę prosic o szczególy co do tej klimatyzacji: czy bedzie połączona z rekuperacją? Jaki system klimatyzacji?
autor:arlenka  dodano: 6 miesięcy temu
Ja rano o 6 otwieram wszystkie okna i robię przeciąg. Przez to chłodzę dom. Potem zamykam okna i żaluzje od południowo wschodniej strony i da sie żyć.
Odpowiedź do arlenka
autor:roberthk26l  dodano: 6 miesięcy temu
Hej, w sumie dobry pomysł, niestety my nie mamy rolet ani żaluzji. Szukam, przegladam różne systemy dostepne na rynku, rolety pionowe, żaluzje zewnetrzne czy też zacieninie okna przez zamontowanie rolety poziomej nad tarasem przy oknie...
autor:sylwunia  dodano: 6 miesięcy temu
My mamy wentylację mechaniczną i szczerze powiem ze w domu jest ok mimo wielkiego okna od strony północnej. Nie czujemy tak gorąca jak w blokach.
Odpowiedź do sylwunia
autor:roberthk26l  dodano: 6 miesięcy temu
Witam, my też mamy rekuperację, czerpnia jest od strony północnej ale rury są położone na strychu. Przypuszczam, że pomim ich izolacji wełną mineralną nagrzewają sie tam dość solidnie tak więc, wtłaczane do domu poiwetrze jest gorące. Na sterowniku wskazywane temperatura powietrza z zewnatrz ok 29 stC.
autor:hk-46  dodano: 6 miesięcy temu
nie wiem czy ma Pan rekuperację ale jest ponoć możliwość zamontowania do niej klimatyzatora. nie znam szczegółów bo ten temat jeszcze przed nami.
Odpowiedź do hk-46
autor:roberthk26l  dodano: 6 miesięcy temu
To ciekawe rozwiązanie, choć czytałem, że trudno o takie rozwiązanie. Zakładam, że tylko pompa ciepla z funkcją grzania i chłodzenia powala na taki komfort.
autor:wenaplus  dodano: 6 miesięcy temu
U nas podobnie jak u Arlenki. Od nasłonecznionych stron przymykamy rolety. Jeszcze nie zamontowaliśmy programatora, żeby móc uruchomić chłodzenie pompą więc to na razie jedyny sposób. Mamy wiecznie otwarty taras więc rekuperator jest latem w zasadzie wyłączony. W domu jest jest maks 25 stopni. Przy zamkniętych oknach kiedy nie wpuszczamy gorąca maks 23.
autor:zabki2015  dodano: 6 miesięcy temu
Hej :) u nas tak: na dworze w cieniu (czujnik od pieca) 34st. w domu 26 st. Rano od strony wschodniej rolety zasłaniamy w tym HS (te 5m daje popalić) odsłaniamy je jak słońce się schowa. Jednak chcę zamontować GWC do rekuperatora liczę, że spadnie do 22??? albo jestem niepoprawnym optymistą :))
Odpowiedź do zabki2015
autor:roberthk26l  dodano: 6 miesięcy temu
Hej, czytając Twojego bloga wiem, że ma sz rożne fajne pomysły i sporą wiedzę techniczną. Możesz podpowiedzieć jaki system klimatyzacji brać pod uwagę? Czy mozna go jakość wpiąć w system wentycji mechanicznej?
Co do GWU widzialem różne opinie, często takie, że powietrze przechodzące przez GWC nie pachnie za ładnie...
Odpowiedź do roberthk26l
autor:zabki2015  dodano: 6 miesięcy temu
To prawda z GWC sam mam obawę czy po pewnym czasie powietrze nie będzie mieć zapachu kanału. Co do klimy i reku zastanawiałem się kiedyś na kupnem Aeris'a 350 on ma możliwość podpięcia pod spód ARTIC Q600 jednostki chłodzącej ale cena jest na razie poza moim zasięgiem. A może na dolocie (czerpni) zamontować jakąś jednostkę chłodzącą? w lato i tak bypass działa więc nie ma odzysku.
autor:15adii  dodano: 6 miesięcy temu
Nasz sposob to rekuperacja z bypassem w nocy chlodzi dom a w dzien w razie potrzeby klimatyzacja. Jeszcze w tym roku chcemy wykonac GWC do rekuperacji bo bez tego rekuperator w dzien stoi.
Odpowiedź do 15adii
autor:roberthk26l  dodano: 6 miesięcy temu
Nasza rekuperacja chodzi cały dzień, bo w domu mieszka z nami nasz ukochany labrador i musimy wentylować pomieszczenia nonstop, aby nie było zaduchu. Jakie są Wasze opinie na temat klimatyzacji?
Biorąc pod uwagę koszty jej eksploatacji najpierw warto założyć system fotowoltaiki, aby zadbać o budżet. niestety koszt instalacji to ok 15-20tyś zł. Z wyliczeń wynika, że zwróci się po ok 7-10 latach. Dopiero mając dodatkow "bezkosztowe" źródlo energii elektrcznej można pozwolic sobie na klimę.
kolejne pytanie to czy warto akupic ruchomy klimatyzator, który bedzie używane tylko w upalne dni? Przy tym systemie kłopotliwa jest konieczność odprowadzania goracego powietrze przez uchylone okno, jak dla mnie kiepskie rozwiązanie...
A tu kolejne pytanie o zdrowie przy dzialającej w domu klimatyzacji?
autor:grenadawroclaw  dodano: 6 miesięcy temu
Hej.
Nie mamy klimy i radzimy sobie zaslaniajac rolety w dzien wychodzac do pracy na stronie wschodnio poludniowej, czyli gdzie salon, po powrocie rozciagamy markizy nad tarasem. Reku w dzien chodzi na wolnym biegu, po 21 godzinie okolo 30 minut wlaczamy na maksa reku, wogole zrezygnowalem z trybu auto w reku i micnego wentylowania w dzien bo efekt byl taki, ze bylo w domu za goraco. Obecnie jak wracamy z pracy w salonie gdzie najwiecej daje slonce jest 25-26 stopni, od strony polnocy i zachodu jest 1-1,5 stopnia mniej.
Odpowiedź do grenadawroclaw
autor:roberthk26l  dodano: 6 miesięcy temu
Znalazłem ciekawy artykuł na temat GWC
http://www.taniaklima.pl/?p=p_1&sName=gwc-dla-domow-jednorodzinnych
autor:gaga69  dodano: 5 miesięcy temu
Hej Robert-u nas sprawdzają się żaluzje fasadowe plus mamy klimatyzację w salonie;) chociaz żaluzje juz duzo ulatwiaja bo odbijaja promienie :)
autor:asmat  dodano: 5 miesięcy temu
Klimatyzacja + rolety zewnętrzne i problemu brak :) A strefa otwarta od samego rana do zachodu nasłoneczniona
autor:aniabudujeoberona  dodano: 5 miesięcy temu
żaluzje? rolety? zasłonić kocem okna i drzwi?
Odpowiedź do aniabudujeoberona
autor:roberthk26l  dodano: 5 miesięcy temu
Dzięki za pomysły ;)
autor:tuniu  dodano: 4 miesiące temu
Witam dom wspanialy i pytanie czy na tych dwoch oknach bocznych wysokich sa zewnetrzne parapety? I czy podbitka ma jakies otwory wentylacyjne. Dziekuje i pozdrawiam...
Odpowiedź do tuniu
autor:roberthk26l  dodano: 3 miesiące temu
witam, tak są parapety. w podbitce nie ma wentylacji. Pozdr Robert